מלכת טרמיטים

טרמיטים (Isoptera), הינם חרקים חברותיים החיים במושבות הנבנות מתחת לפני האדמה או בתוך עצים מסוימים. אותן מושבות מיוסדות לראשונה על ידי זכר ונקבה אשר נחשבים להיות זוג מלכותי. מהרגע בו הזדווג מלך טרמיטים עם מלכת טרמיטים, מלכת טרמיטים מקדישה את כל חייה (כ- 15 שנים בממוצע) להזדווגות עם אותו זכר מיועד במטרה להרחיב את גודל המושבה. באיזה סדרי גודל מדובר אתם שואלים? אם כן, מלכה מפותחת ובוגרת יכולה להטיל כשלושים אלף ביצים ביום אחד. מתמטיקה פשוטה מובילה אותנו לעובדה כי במונחים שנתיים אותה מלכה תרחיב את אוכלוסיית מושבתה החדשה בשנה אחת ביותר מעשרה מיליון טרמיטים.

טרמיטים, בדומה לשאר החרקים החברותיים כדוגמת: נמלים, דבורים וצרעות, חיים במבנה מוגדר של היררכיה מעמדית ברורה הכוללת בראש ובראשונה את הזוג המלכותי, הלא הם כמובן המלך והמלכה שהקימו את המושבה, ובהמשך ההיררכיה נמצאים טרמיטים הפועלים והחיילים. טרמיטים הפועלים פועלים במרץ בשירות מלכתם, הם דואגים לספק מזון למלכה, לעזור לה ליילד את הביצים על ידי שמירה על ההיגיינה שלה וכדומה. טרמיטים החיילים נשבעו להגנה על הממלכה בכל מצב, לרוב מדובר בהגנה מפלישות טרמיטים אחרים למושבה אחרת בהם הם לא רצויים. אותה היררכיה שהוגדרה לעיל תורמת רבות למהירות התרחבותה והתפתחותה של מושבת טרמיטים על ידי העובדה שכל טרמיט מודע לתפקידו, כולל המלכה שהופכת למכונת ילודה מרגע זיווגה הראשון.

קצב התרבותם של טרמיטים באזורנו הינו מהיר, אם נמצאו סימנים לפלישת טרמיטים באזורכם אין זמן לבזבז בטרם תמצאו עצמכם נמצאים במכת טרמיטים גדולה יותר משציפיתם. הזמינו עוד היום שירותיו של טרמיטס הדברת טרמיטים בעל ניסיון וקבלו את חוות דעתו בכל הקשור לדרכי ההדברה הרלוונטיות לאזורכם. נדגיש כי מומלץ לפנות למדביר בעל רישיון על מנת להיות רגועים ובטוחים כי מדביר זה יעקור את בעיית הטרמיטים באזורנו מהיסוד על ידי השמדת מושבת הטרמיטים וכמובן את מלכת הטרמיטים היושבת בראש ההיררכיה והדואגת להוליד עוד ועוד טרמיטים. מכת טרמיטים ניתנת לפתרון, זוהי אחריותכם לדאוג לכך אם חשבו לכם שהבית שלכם יהיה נקי ממזיקים אלו.