טרמיטים עם כנפיים

טרמיטים הינם חרקים חברותיים (בדומה לנמלים, דבורים וצרעות) החיים במושבות בעלות קוד היררכי מוגדר. הטרמיטים ניזונים מריהוט ושאר מוצרי עץ המכילים בתוכם תאית וליגנין. אותן מושבות (או קיני טרמיטים) ממוקמות לרוב מתחת לפני האדמה, ויכולות להגיע עד לעומק של כ-5 מטרים. גודלם של הטרמיטים מגיע לכ 3-10 מ"מ וצבעם נע בין גוון לבן מחוויר עד לגוון חום בהיר. בישראל הטרמיטים נפוצים בעיקר בערים בעלות חוף ים כגון ראשון לציון, תל אביב, בת ים וכדומה.לא מזמן עלה החשש כי בתהליך בניית בית חדש או לצורך עריכת שיפוץ ביתי, נעזרים השיפוצניקים בחול מהאזורים הנגועים, ובשל כך כבר בתהליך השיפוץ או הבניה של הבית, טרמיטים עם כנפיים

הטרמיטים פלשו לסביבתנו הביתית.

עקב הדמיון הרב הקיים בין טרמיטים לנמלים נעבור על מספר דגשים שיעזרו לכם להבדיל האם ביתכם סובל ממכת טרמיטים או נמלים. לנמלים בעלות כנפיים יש שני זוגות כנפיים אשר שונים בגדולם, לעומת הטרמיטים שלהם שני זוגות כנפיים אחידים בגודלם, שהינם ארוכים יותר מכל אורך גוף הטרמיט.מבנה גופה של הנמלה הוא בעל הפרדה בין פרקי החזה והבטן, לעומת הטרמיטים שכל גופם נראה כיחידה אחת ללא הפרדה. הבדל נוסף הוא בצורת המחושים – לנמלים מחושים מכופפים, ולעומתן הטרמיטים מצוידים במחושים ישרים. אם כן, טרמיטים עם כנפיים ניתנים לזיהוי יחסית קל עקב הגודל של אותן כנפיים, אשר גדול יותר מגוף הטרמיט עצמו. טרמיטים מכונפים הינם נפוצים בארצנו, ודורשים טיפול הדברתי דחוף בטרם יהרסו את רהיטי העץ בביתנו ויגרמו להוצאה כספית בלתי מבוטלת בגין ריהוט ושאר שיפוצי בית שנדרש לבצע.

אם זיהיתם בביתכם נחיל טרמיטים עליכם לפנות מיד לחברה או ספק הדברות לשם הדברת טרמיטים בביתכם ובסביבתכם. הדברת טרמיטים תבוצע אך ורק על ידי איש מקצוע איכותי ומוסמך, וזאת בעיקר עקב השימוש בתהליך ההדברה בחומרים מסוכנים ורעילים העלולים לעורר תופעות לוואי על קבוצות שונות כגון נשים בהריון וילדים קטנים. מדביר מקצועי ואחראי ידאג לברר ולעדכן אתכם בדבר הסכנות הנ"ל ולדאוג כי לא תבואו במגע עם חומרי ההדברה, על מנת לשמור על בריאותכם וביטחונכם.