טרמיטים מחזור חיים

לטרמיטים אורח חיים ברור. הקמת מושבה על ידי זיווג בין מלך ומלכה והולדת מספר רב של ביצים על ידי המלכה בצורה רציפה ומתמשכת. הפריה זו מולידה עימה טרמיטים פועלים הדואגים להשביע את רעב המלכה, לבנות את המושבה ולטפל בביצי ה טרמיטים שהמלכה מולידה, כך שלמעשה מדובר במערכת משומנת היטב אשר מזינה את עצמה פעם אחר פעם, התורמת רבות למחזור החיים של ה טרמיטים. אותה הפריה שהוזכרה לעיל מולידה גם טרמיטים מסוג חיילים שנועדו להגן על המושבה ממקרים כמו פלישת נחיל טרמיטים זר לתחום המושבה העלול לערער את בטחונה של המלכה ומכך את בטחון המושבה כולה.

לאחר הטלת ביצי ה טרמיטים על ידי המלכה יש לחכות כשנתיים עד שלוש שנים עד הפיכת אותם טרמיטים לטרמיטים בוגרים, נדגיש כי במשך אותה תקופה טרמיטים אלה עוברים במהלך חייהם כשבעה עד עשרה מחזורי נשלים. טרמיט בוגר נחשב לטרמיט המסוגל לדאוג לעצמו באופן עצמאי ולהשתתף במטלות המושבה הכוללות: בניית המושבה, חיפוש אחר מזון, הגנה על המושבה, טיפול בביצי המלכה וכיוצא באלה. על מנת להמחיש את קצב ההתרבות המהיר של המלכה נזכיר כי הבטן של המלכה בטרם הופרתה על ידי המלך הינה באורך של כ 1.8 ס"מ, לאחר כניסתה למעגל ההזדווגות אותה מלכה יכולה לגרור עימה בטן היכולה להגיע לגודל מדהים של כ- 12 ס"מ.

מחזור החיים של הטרמיטים כולל חלק נרחב בכל הקשור לאוכל, חיפוש אחר אוכל, השבעת המלכה שעוסקת באופן שוטף בהפריה וכדומה. מזון הטרמיטים כולל אכילת עצים יבשים, חלקי עצים מרקיבים וחלקי צמחים. לצערנו, ריהוט ביתי הנמצא בסלון הפרטי שלנו, במטבח, בחדר הילדים וכדומה עלול להוות מטרה לפלישתו של נחיל טרמיטים לביתנו במטרה לספק את מלכתו. בנוסף לאותו ריהוט גם מרכיבי הבית (כגון: משקופים, פאנלים) העשויים מעץ עלולים יום אחד להיאכל על ידי אותם טרמיטים. פגיעות הטרמיטים עלולות לגרום להוצאה כספית גבוהה במטרה לתקן או להחליף את פריט העץ הביתי שניזוק. הדברת מזיקים אלו הינה הכרחית ותעשה אך ורק על ידי מדביר מוסמך. פנו עוד היום לקבלת יעוץ באשר לשירותי הדברה באזורכם. מזרחי הדברות החברה הארצית להדברה ירוקה