זחלי טרמיטים

מוצרי העץ הנמצאים בביתנו נמצאים בסכנת הכחדה במידה ובביתנו נמצאו סימנים המצביעים על קיומם של תולעים או טרמיטים הניזונים מעצים באופן שוטף. תולעת העץ לדוגמא תחפש אחר מוצרי עץ הנמצאים בסביבתכם העשויים מעצי אורן, מהגוני או עץ אלון, לכן הריהוט בביתכם, כמו גם העצים הנמצאים בגינתכם נמצאים בסכנה. אותן תולעים יוצרות חורים קטנים ברהיט העץ עד אשר הוא מתפורר עד לרמת אבקה. בהשוואה לתולעי העץ, זחלי הטרמיטים ניזונים גם כן מעץ אך בדרכם לעבר אכילת כיסא העץ העתיק שבסלון שלכם או המשקוף שמעל דלת השירותים עלולים הטרמיטים לפגוע גם במוצרי גבס ובקירות הבית.

על מנת להימנע מהנזקים שצוינו לעיל יש להשתמש בשירותיו של מדביר מוסמך. הדברת תולעת העץ תבוצע בשיטת איוד בעזרת גז על רהיט או איזור ספציפי שהוגדר כנגוע בסימנים של תולעת העץ, שיטה זו מסוכנת ורעילה מאוד ולכן אין לבצע אותה על דעת עצמכם או בצורה חובבנית אשר עלולה לפגוע בבריאותכם ובבריאות משפחתכם, יש להתקשר למדביר מקצועי שידאג לכך שביטחונכם ישמר לאורך כל תהליך ההדברה. הדברת טרמיטים דורשת מקצועיות וידע שונה מאשר הדברת תולעי עץ וזאת משום שחומרי ההדברה הם שונים, שיטות ההדברה הן שונות ולכן כל מדביר פועל על ידי רישיון מוגדר. אל תהססו לבקש לראות את רישיונותיו של מדביר בטרם תשכרו את שירותיו על מנת לדעת האם הוא מוסמך לסוג זה של הדברה. בניגוד להדברת תולעי העץ, הדברת טרמיטים דורשת טיפול נרחב ומקיף יותר במטרה להדביר את מושבת הטרמיטים באופן יסודי, אחת השיטות לדוגמא היא החדרת חומר רעיל למושבות אותם טרמיטים כך שתושמד המושבה כולה ובעיקר המלכה אשר משמשת כמכונה ליצור דור חדש של פולשים.

הדברת המזיקים הינה הכרחית במטרה לשמור על בריאות משפחתנו ולמנוע נזק כספי העלול להיגרם מאכילת ריהוט העשוי מעץ על ידי המזיקים. נדגיש כי כמו בכל צרה מומלץ להקדים תרופה למכה, כלומר ישנם מספר טיפולי מנע אותם מציעים ספקי ההדברה השונים. טיפולי מנע אלו יתנו לכם את השקט הנפשי כי הריהוט שלכם מוגן מפני כל נזק אפשרי העלול להיגרם מפלישה זו או אחרת. ריסוס טרמיטים