הדברת טרמיטים בישראל

הדברת טרמיטים

חוץ מההדברה עצמה, צריך להקפיד על בדיקה תקופתית כל כמה חודשים, ולעתים אף לבצע הדברה נוספת ליתר ביטחון. אין ביטחון שאחרי הדברה אחרת, איכותית ומקצועית ככל שתהיה, הקנים יעלמו ותהיו חופשיים מטרמיטים. הטרמיטים הם חרקים קטנים וערמומיים, וגילוי מקום הקן הוא קשה עד בלתי אפשרי. למרות זאת, אל תחשבו שהמצב אבוד ושעליכם לעזוב את הבית. גילוי מוקדם, פעולת הדברה מקצועית ואיכותית והקפדה על בדיקות תקופתיות ועירנות, יכולה בהחלט לפתור את הבעיה לתמיד.

מומחה הדברה, יבדוק היטב את הבית ואת סביבתו, ויחליט על שיטת הטיפול. לרוב יקדחו חורם בכל הבית בנקודת החיבור של הקיר עם הפאנלים, במרחק של כחצי מטר מחור לחור. בכל חור שכזה יכניס המדביר חומר הדברה בלחץ, וכך ידביר את הבית כולו. יש לשים לב במיוחד לאיזור החיבור של המשקופים עם הרצפה, ולבצע שם חירור והדברה איכותיים. מחוץ לבית, יבצע המדביר קידוח באותם מרחקים- כחצי מטר בין חור לחור, ויחדיר חומר הדברה. כך החצר והבית יהיו מלאים בחומר הדברה, שיגיע למחילות ובתקווה גם לקן עצמו, וישמיד אותו.

אחרי ההדברה

לאחר ש הדברה בוצעה, יש לבדוק כל כמה חודשים אם יש פעילות מחודשת של טרמיטים, ואם יש נזקים חדשים. שימו לב שאם אתם מגלים מחילה או משקוף חלול, ייתכן שמדובר במחילה ונזק ישנים, וצריך לבחון האם אלו מחילות פעילות או ישנות. כדאי לגרום נזק למחילות, ולבדוק אחרי כמה ימים את מצבן- מחילות פעילות יתוקנו על ידי הטרמיטים אחרי כמה ימים, ומחילות ישנות ולא פעילות יישארו הרוסות.

שימו לב שאתם מעסיקים מדביר מומחה ומקצועי, שיוכל לתת לכם מענה ותשובה לכל בעיה, כדי שהטרמיטים יפסיקו להטריד אתכם. הדבר החשוב ביותר במקרה של בעיית טרמיטים, הוא טיפול מהיר. נדמה לכם שמשהו יוצא דופן קורה בבית? ראיתם מה שנראה כנמלים לבנות או מעופפות? גיליתם חור ברהיט עץ? קראו מהר למדביר מומחה, שיזהה את הבעיה ויטפל בה כמה שיותר מהר.